Ulica Chrobrego prowadząca w stronę dzielnicy nadmorskiej jest jednokierunkowa dla samochodów jadących w kierunku promenady. Jednocześnie po lewej stronie wyznaczono tam kontrapas rowerowy, którym rowerzyści mogą legalnie poruszać się w przeciwnym kierunku.
Dziś jednak poziome oznakowanie praktycznie przestało istnieć. Linie oddzielające kontrapas zostały niemal całkowicie starte przez ruch samochodów. Na zdjęciach widać, że asfalt wygląda tak, jakby pasa rowerowego w ogóle tam nie było.
To szczególnie niebezpieczne pomiędzy ulicami Słowackiego i Uzdrowiskową. Kierowcy omijający studzienki kanalizacyjne często zjeżdżają właśnie w miejsce dawnego kontrapasu. W efekcie samochody regularnie najeżdżają na przestrzeń przeznaczoną dla rowerzystów.
Rowerzyści nadal korzystają z tej trasy, bo kontrapas formalnie istnieje. Problem polega na tym, że wielu kierowców może już nie dostrzegać granicy pasa i traktować całą szerokość jezdni jako swoją część drogi.
W sezonie, gdy ruch w dzielnicy nadmorskiej jest ogromny, taka sytuacja może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Szczególnie że Chrobrego jest ulicą zacienioną, wąską i intensywnie użytkowaną zarówno przez turystów, rowerzystów, jak i samochody jadące w kierunku promenady.
Mieszkańcy zwracają uwagę, że odnowienie oznakowania poziomego powinno nastąpić jak najszybciej, zanim dojdzie tam do poważniejszego wypadku.





















Kiedy w końcu zrobią Krzywoustego pod komendą, tam co rusz ktoś urywa tłumik.
Nie tylko ulicę są okropne, ciekawe czy miasto zapłaci za złamaną nogę na Świnoujskich chodnikach, ale będą znów balety.radze uważać wracając z dzielnicy nadmorskiej chodniki to pułapki dziura na dziurze na Matejki i Chopina
Znów będą tańce!💃 a chodniki same się wyremontują!😂
W strefach, gdzie poruszają się turyści powinny być tylko ulice dwukierunkowe (unikniemy krążenia). W strefach, gdzie poruszają się wyłącznie stali mieszkańcy mogą być ulice jednokierunkowe. Potrzebujemy jeszcze więcej bezpiecznych dróg rowerowych.
Jak zniknął?Jest namalowany na nowo.
Myślę, że problemem jest nieco mylne rozumienie kontrapasa i mylenie go z drogą dla rowerów. Kontrapas oznacza, że rowerzyści mogą jechać" pod prąd". Ale kierowcy czytający znaki o tym wiedzą, gdyż na początku drogi jest tabliczka iż jeden kierunek ruchu nie dotyczy rowerów. Jeśli dołożymy, do tego zasadę ruchu prawostronnego, to bez jakiejkolwiek linii wszystko powinno być jasne. Ruch jednokierunkowy dla samochodów, a dwukierunkowy dla rowerów. Co nie oznacza, że omijając przeszkodę nie można zjechać do lewej krawędzi, gdy nie jedzie rowerzysta. Doświadczeni kierowy to wiedzą. Ignoranci nie. Nawiasem mówiąc w miastach które znam, kontrapas jest oznaczany tylko w okolicy skrzyżowań.
Ta ulica nadaje się do przebudowy. Wstyd że do dzielnicy nadmorskiej w końcu prestiżowej prowadzi ulica w takim stanie.
Zrobić ścieżkę rowerową, kontrapas był niebezpieczny.
To wina poprzedniej władzy!! Zmurkiewicz i Michalska nie robili potańcówek i dlatego właśnie miasto wyglada jak wygląda. Bo agatowska robili potancowki. Jeszcze kilka i stan drog w mieście sam sie poprawi z radości.
Czyżby skończyła się już wiosenna akcja malowania psów, dróg dla rowerów, przejść dla pieszych?? Rozglądając się to dużo tego zostało Ale brygada uśmiechniecie się. ...
ten kto wymyslił ten kontrapas ma tęgą glowe
Od g 13:08 nie publikowano wpisów, teraz ostatni komentarz to g.13:08
Dodatkowo proszę od ronda duże oznaczenie, że to kontrapas jednokierunkowy i nie można wjeżdżać.
Proponuję zrobić zdjęcie ulica Matejki, i Szopena na zakręcie chodnik się zapada, . Tym chodnikiem przechodzi się do Amfiteatru, można tam złamać nogi. to jest niedopuszczalne jak zaniedbane są nasze ulice i chodniki, co robią nasi radni i włodarze miasta?udają że nie ma problemu.Napewno ktoś z urzędu chodzi na lody na Matejki to powinien zwrócić uwagę i zgłosić do odpowiadającej za tę sytuację osobie ☹
CHYBA NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE MA TAK POUKRYWANYCH ZNAKÓW MIĘDZY DRZEWAMI
Ten odcinek Chrobrego jest w stanie AGONALNYM...tylko ludzie po szkołach mogą mieć mieć takie wizje...nazwisk nie podam...chyba wiadomo o kogo chodzi. Zrobić remont i normalną bezpieczną scieżkę rowerową, tak śię to załatwia w krajach cywilizowanych. A ten tzw, PAS do natychmiastowej likwidacji, podobnie jak na Kosciuszki.
TO MY TU CAŁKIEM NIEZŁY BURDEL MAMY !!
A dziury w jezdni I zapadnięte studzienki nie przeszkadzają? Jakiś czas temu była informacja o fatalnym stanie jezdni przy CH Uznam. I Co?? I dokładnie NIC!
Nie rozumiem dla czego nie można tego zrobić przez godzinę. Linie wyraźnie wyznaczały miejsce a prędkość mała więc było bezpiecznie dla wszystkich.
Są znaki, poziome oznakowanie to dodatek
Przy wjeździe na Chrobrego od ronda znaki pionowe przekrecone.jak remont zrobiony to może ktoś by poprawił. Chyba nikt z naszego urzędu tamtędy nie jeździ 😥 .
akurat ten kontrapas to była dobra rzecz
Teraz najważniejsze to urodziny miasta, później dni morza z jarmarkami, koncerty w muszli, amfiteatrze i altanie. Potańcówki i inne pierdoły. Na kontrapas przyjdzie czas później.
Kontrapas na Kościuszki też miejscami ledwo widoczny
No cóż, kierowca i jego pośpiech ponad wszystko a reszta, a kogo to obchodzi
Tam zawsze jest niebezpiecznie, bo odległość między jadącym z naprzeciwka autem a rowerem jest bardzo mała. Ktoś mi kiedys tu odpisał, gdy to poruszyłem, że kierowcy mogą tak mijać, bo to inny pas ruchu - czyli...w domyśle" mogą" mijać rower nie poruszający się po idealnie prostej linii i to jeszcze na pełnej nierówności drodze o. ..20 cm? 30 cm? A w kodeksie jest napisane, że kierowca powinien mijać rower w BEZPIECZNEJ odległości. Natomiast gdy jest na tym samym pasie ruchu, to aż o 1 metr. Inna sprawa: tam czasem rowerzyści popełniają błąd, że jadą z kierunku ronda przy Mieszka I/Piastowskiej ku promenadzie nie jak samochody, tylko po kontrpasie, dokładnie na zderzenie z innymi rowerzystami jadącymi zgodnie ze strzałką. Dwa razy to widziałem i wołałem do takich, reflektowali się.
I bardzo dobra uwaga i ulica Kosciuszki tak samo prosimy tez pasy ma jezeli odmowic.Dziekujemy.
Przecież rowerzyści jeżdżą chodnikami. Boją się aut, więc tratują pieszych. Dlaczego pozwala im się na to?
Trzeba pomalować farbą kauczukowaą, a nie zwykłą.
NAJLEPSZE JEST TO JAK MALUJA NOWE PASY NA DZIURACH! TAK NA DZIURACH! ZAMIAST PIERW ŁATAĆ POTEM PASY TO U NAS OD D... STRONY!
Bezradność włodarzy miasta poraża. Obecni będą zwalać na poprzedników. Byle do następnej potańcówki.
Kontrabas został wymyślony przez kontra mózg. To pas dla samobójców
Normalka, wita rozumita !!
Wszędzie kradną - nawet kontrabas zniknął
Ale są znaki przy drodze czy drzewa zaslaniaja