POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [27.05.2026, 12:37:44] • Świnoujście

Kontrapas zniknął z ulicy Chrobrego. Kierowcy i rowerzyści jadą dziś „na pamięć”

Kontrapas zniknął z ulicy Chrobrego. Kierowcy i rowerzyści jadą dziś „na pamięć”

fot. iswinoujscie.pl

Na ulicy Chrobrego w Świnoujściu praktycznie zniknęło poziome oznakowanie kontrapasu rowerowego. To właśnie tędy rowerzyści legalnie jadą pod prąd w kierunku od promenady. Problem w tym, że starta farba sprawia, iż kierowcy mogą nie widzieć już wyznaczonej przestrzeni dla jednośladów. Mieszkańcy alarmują - robi się niebezpiecznie.

Ulica Chrobrego prowadząca w stronę dzielnicy nadmorskiej jest jednokierunkowa dla samochodów jadących w kierunku promenady. Jednocześnie po lewej stronie wyznaczono tam kontrapas rowerowy, którym rowerzyści mogą legalnie poruszać się w przeciwnym kierunku.

Dziś jednak poziome oznakowanie praktycznie przestało istnieć. Linie oddzielające kontrapas zostały niemal całkowicie starte przez ruch samochodów. Na zdjęciach widać, że asfalt wygląda tak, jakby pasa rowerowego w ogóle tam nie było.

To szczególnie niebezpieczne pomiędzy ulicami Słowackiego i Uzdrowiskową. Kierowcy omijający studzienki kanalizacyjne często zjeżdżają właśnie w miejsce dawnego kontrapasu. W efekcie samochody regularnie najeżdżają na przestrzeń przeznaczoną dla rowerzystów.

Rowerzyści nadal korzystają z tej trasy, bo kontrapas formalnie istnieje. Problem polega na tym, że wielu kierowców może już nie dostrzegać granicy pasa i traktować całą szerokość jezdni jako swoją część drogi.

W sezonie, gdy ruch w dzielnicy nadmorskiej jest ogromny, taka sytuacja może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Szczególnie że Chrobrego jest ulicą zacienioną, wąską i intensywnie użytkowaną zarówno przez turystów, rowerzystów, jak i samochody jadące w kierunku promenady.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że odnowienie oznakowania poziomego powinno nastąpić jak najszybciej, zanim dojdzie tam do poważniejszego wypadku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-35 z 35

Gość • Środa [27.05.2026, 15:13:20] • [IP: 37.31.134.**]

Tam zawsze jest niebezpiecznie, bo odległość między jadącym z naprzeciwka autem a rowerem jest bardzo mała. Ktoś mi kiedys tu odpisał, gdy to poruszyłem, że kierowcy mogą tak mijać, bo to inny pas ruchu - czyli...w domyśle" mogą" mijać rower nie poruszający się po idealnie prostej linii i to jeszcze na pełnej nierówności drodze o. ..20 cm? 30 cm? A w kodeksie jest napisane, że kierowca powinien mijać rower w BEZPIECZNEJ odległości. Natomiast gdy jest na tym samym pasie ruchu, to aż o 1 metr. Inna sprawa: tam czasem rowerzyści popełniają błąd, że jadą z kierunku ronda przy Mieszka I/Piastowskiej ku promenadzie nie jak samochody, tylko po kontrpasie, dokładnie na zderzenie z innymi rowerzystami jadącymi zgodnie ze strzałką. Dwa razy to widziałem i wołałem do takich, reflektowali się.

Gość • Środa [27.05.2026, 14:45:03] • [IP: 176.221.124.***]

I bardzo dobra uwaga i ulica Kosciuszki tak samo prosimy tez pasy ma jezeli odmowic.Dziekujemy.

Gość • Środa [27.05.2026, 14:18:04] • [IP: 2.106.93.**]

Przecież rowerzyści jeżdżą chodnikami. Boją się aut, więc tratują pieszych. Dlaczego pozwala im się na to?

Gość • Środa [27.05.2026, 13:42:16] • [IP: 178.238.247.***]

Trzeba pomalować farbą kauczukowaą, a nie zwykłą.

Gość • Środa [27.05.2026, 13:21:47] • [IP: 46.112.196.*]

NAJLEPSZE JEST TO JAK MALUJA NOWE PASY NA DZIURACH! TAK NA DZIURACH! ZAMIAST PIERW ŁATAĆ POTEM PASY TO U NAS OD D... STRONY!

Gość • Środa [27.05.2026, 13:08:12] • [IP: 185.210.36.**]

Bezradność włodarzy miasta poraża. Obecni będą zwalać na poprzedników. Byle do następnej potańcówki.

Gość • Środa [27.05.2026, 13:06:13] • [IP: 37.30.11.***]

Kontrabas został wymyślony przez kontra mózg. To pas dla samobójców

Gość • Środa [27.05.2026, 13:00:44] • [IP: 176.221.125.***]

Normalka, wita rozumita !!

Gość • Środa [27.05.2026, 12:50:25] • [IP: 178.197.202.**]

Wszędzie kradną - nawet kontrabas zniknął

Gość • Środa [27.05.2026, 12:44:13] • [IP: 164.127.247.**]

Ale są znaki przy drodze czy drzewa zaslaniaja

Oglądasz 26-35 z 35
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■